Kategorier
Nyheter Skiver

Pink Nun | Pink Nun

House Of Distillery Records

Etter å ha sluppet flere singler som har vært spilt på radio både i Sverige og Norge.  Pink Nun lager melodiske, energiske, riffbaserte låter og er inspirert av dansbar garagerock, punk og new wave fra den dramatiske og grensesprengende perioden på slutten av 70- begynnelsen av 80-tallet.

Albumet inneholder 10 låter og er mikset og produsert i eget studio av bandet selv.  Allerede på åpningssporet «Do You Love» så aner vi en føling av allsangfaktor, og den største hit’en «Rocket Ride» tar virkelig av. For å sitere bandet:  «Musikk er livsviktig, gøy, galskap og hjerteskjærende alvorlig.

Det skal gnistre og sprake til siste tone dør ut. Bli med på en Quirky Time og dans!» Bandet har medlemmer som også spiller i bl.a. Aunt Mary og med Åge Steen Nilsen.  Vokalist Annette Gil er dessuten solo artist med egne utgitte albums så det er masse erfaringer her som de tar med seg i musikken på albumet.

4,5/6 | Per Rannug